la chaine phuketla chaine phuket
la chaine phukethomeabout ushistoryeventslinkscontactcontact
la chaine phuketla chaine phuket

About Us

Council

Members

 

 

 

 

Sort by First Name
First Name Last Name Class STANG Code
Alex Lotz Officier (NP) 04
Andreas (Andy) Becker Chevalier 65
Brian Connolly Vice Conseiller Gastronomique (P) 51
Brian Holgate Chevalier 54
Chin Yee (Max) Cheong Chef Rotisseur 56
Christian Schwind Chevalier (NP) 39
Edwin Nutz Chef Rotisseur (P) 41
Erich Friedl Conseiller Culinaire Honoraire (P) 19
Francis Kanjanapas Chevalier 53
Graham Dewe Vice Argentier (NP) 20
Gulu Lalvani Officier (NP) 11
Hans Peter Blumer Professionnel Du Vin (P) 03
Ian Lancaster Bailli (NP) 15
Jean Philippe Jacopin Echanson 66
Jean Pierre Ombregt Chevalier 60
Jonathan Bruell Vice Conseiller Culinaire (P) 24
Joyotee Smith Officier (NP) 06
Julien Sacal Rotisseur 61
Lena Willoch Vice Charge de Presse Honoraire 49
Lillian Haynes Dame de la Chaine (NP) 48
Linda Stanwell Dame de la Chaine (NP) 27
Marc Andre Huber Chevalier (NP) 30
Marlene Jacopin Dame de la Chaîne 67
Michael Haynes Chevalier (NP) 47
Michael (Mike) Pearson Chevalier (NP) 23
Nampetch (Nikki) Tipaxsorn Dame de la Chaine 63
Paul Frankland Chevalier (NP) 25
Peter Smith Bailli Honoraire (NP) 02
Raisa Sheludkina Dame de la Chaine 59
Richard Jones Chevalier 64
Robert Wigman Professionnel du Vin (P) 31
Simon Penney Chevalier (NP) 46
Sree Valsan Maître Restaurateur 58
Susan Lancaster Dame de la Chaine (NP) 43
Thomas Brack Officier Maitre de Table (P) 01
Tobias Lauinger Vice Charge de Missions (P) 44
Tony Bridges Maître Restaurateur 55
Trevor Stanwell Vice Chancelier Honoraire (NP) 16
Woodrow (Jack) Christensen Chevalier (NP) 68
Zoran Lalvani Maitre Restaurateur (P) 29
Sort by Last Name
First Name Last Name Class STANG Code
Andreas (Andy) Becker Chevalier 65
Hans Peter Blumer Professionnel Du Vin (P) 03
Thomas Brack Officier Maitre de Table (P) 01
Tony Bridges Maître Restaurateur 55
Jonathan Bruell Vice Conseiller Culinaire (P) 24
Chin Yee (Max) Cheong Chef Rotisseur 56
Woodrow (Jack) Christensen Chevalier (NP) 68
Brian Connolly Vice Conseiller Gastronomique (P) 51
Graham Dewe Vice Argentier (NP) 20
Paul Frankland Chevalier (NP) 25
Erich Friedl Conseiller Culinaire Honoraire (P) 19
Lillian Haynes Dame de la Chaine (NP) 48
Michael Haynes Chevalier (NP) 47
Brian Holgate Chevalier 54
Marc Andre Huber Chevalier (NP) 30
Jean Philippe Jacopin Echanson 66
Marlene Jacopin Dame de la Chaîne 67
Richard Jones Chevalier 64
Francis Kanjanapas Chevalier 53
Gulu Lalvani Officier (NP) 11
Zoran Lalvani Maitre Restaurateur (P) 29
Ian Lancaster Bailli (NP) 15
Susan Lancaster Dame de la Chaine (NP) 43
Tobias Lauinger Vice Charge de Missions (P) 44
Alex Lotz Officier (NP) 04
Edwin Nutz Chef Rotisseur (P) 41
Jean Pierre Ombregt Chevalier 60
Michael (Mike) Pearson Chevalier (NP) 23
Simon Penney Chevalier (NP) 46
Julien Sacal Rotisseur 61
Christian Schwind Chevalier (NP) 39
Raisa Sheludkina Dame de la Chaine 59
Joyotee Smith Officier (NP) 06
Peter Smith Bailli Honoraire (NP) 02
Linda Stanwell Dame de la Chaine (NP) 27
Trevor Stanwell Vice Chancelier Honoraire (NP) 16
Nampetch (Nikki) Tipaxsorn Dame de la Chaine 63
Sree Valsan Maître Restaurateur 58
Robert Wigman Professionnel du Vin (P) 31
Lena Willoch Vice Charge de Presse Honoraire 49

Notes:
(P) : Professional Members
(NP) : Non Professional Members